Nuk mungojnë çunat e Korçës / Ja si festuan me ‘bishat’ e tyre 110-vjetorin e Pavarësisë në rrugët e Londrës

Shqiptarët kanë festuar 110-vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë në çdo vend të botës ku ndodhen. Edhe çunat e Korçës në Londër janë mbledhur së bashku për të festuar nën shoqërinë e njëri-tjetrit. Të veshur kuqezi dhe nën tingujt e muzikës popullore shqiptare, ata sfiduan temperaturat e ulëta dhe policët e kryeqytetit britanik dhe dolën në sheshe duke kërcyer e kënduar.

Madje ata nxorën dhe ‘bishat’ e tyre në rrugët e Londrës ku mes tingujve nga boritë dhe këngët treguan atdhetarizmin larg trojeve të tyre. Video nga Kristi Postol.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.