U godit nga polici me pistoletë elektrike ,vdes 29-vjeçari shqiptar në Angli (Foto)

Një shqiptar ka humbur jetën në Essex të Britanisë. Ngjarja ka ndodhur rreth një muaj më parë, por vetëm tani është bërë me dije nga mediat e huaja. Sali Byberi 29 vjec, i cili menaxhonte nje lavazh në Essex, është i riu që ka ndërruar jetë në Britani. BBC shkuan se policia është njoftuar për një përplasje dhe se kur kanë shkuar atje një nga oficerët është përplasur me të riun dhe e ka qëlluar qëlluar disa herë me pistoletë elektrike.

Edhe pse mjekët kanë shkuar në vendin e ngjarjes, i riu shqiptar ka humbur jetën në vend. 29 vjeçari ishte baba i tre fëmijëve ndërsa familjarët e tij kanë kërkuar drejtësi për vdekjen e tij.


“Ne ende nuk mund ta besojmë se çfarë ndodhi dhe si na e morën Saliun por veçanërisht në jetën e fëmijëve të tij, ka qenë tepër traumatike. “Është pothuajse e pamundur të gjesh fjalë për të përshkruar dhimbjen që ndjejmë. Kemi kaq shumë pyetje dhe gjithçka që shpresojmë tani është të paktën që të marrim përgjigje”- është shprehur motra e viktimës në intervistën e dhënë për mediat britanike.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.