Borë dhe shi/ Ç’farë e pret vëndin në 5 ditët në vijim…

Në ditët në vijim nuk do të mungojnë kushtet e paqëndrueshme meteorologjike edhe pse nuk do të mungojnë ditët apo orët me diell.Java nis e kthjellët dhe shtim vranësirash deri të dendura duke filluar nga orët e mesditës. Reshje shiu të herëpashershme me intensitet mesatar ndërsa në orët e mbrëmjes reshjet e shiut me intensitet deri të lartë në formën e rrebesheve dhe stuhive.

Në relievet malore mund të ketë dhe reshje dëbore. E marta parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura e reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.