S’përmbahen burrat në Pogradec dhe Maliq /Rrahin bashkëshortet, tjetri komshiun…

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pogradec referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin E. Sh., 19 vjeç, banues në Pogradec, për veprën penale “Dhuna në familje”, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj partneres së tij.

Po këta specialistë referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin E. Ç., 30 vjeç, banues në fshatin Podgorie, Maliq, për veprën penale “Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës”, pasi në lagjen nr. 2, Pogradec, në kundërshtim me vendimin e Gjykatës, ka kanosur me fjalë bashkëshorten e tij, e cila ishte e pajisur me urdhër mbrojtjeje.


Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Maliq referuan materialet në Prokurori dhe shpallën në kërkim shtetasin E. P., 44 vjeç, banues në fshatin Vloçisht, Maliq, për veprën penale “Plagosja e lehtë me dashje”, pasi gjatë një konflikti në fshatin Vloçisht, dyshohet së ka goditur me grushte një shtetas tjetër.

Materialet i kaluan prokurorive të rretheve gjyqësore Korçë dhe Pogradec, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.