E rëndë/ Konsumoi lëng me përmbajtje acidi, përfundon në urgjencë foshnja 2-vjeç…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Greqi. Një fëmijë 2 vjeç është duke luftuar me jetën në spital, pasi dyshohet se ka konsumuar lëng me përmbajtje acidi. Sipas mediave vendase foshnja u dërgua me ambulancë në Chania nga Qendra Shëndetësore Kissamos, ndërsa aktualisht ndodhet e intuuar në gjendje të rëndë.

Mjekët po luftojnë për të stabilizuar gjendjen e tij, ndërkohë që mendohet se fëmija po transferohet në ICU të fëmijëve të Spitalit Universitar në Heraklion.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: