Aksident i frikshëm në Korçë, shoferja me Citroen përplas 16-vjeçarin

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në unazen e qytetit te Korçës . Raportohet se një makinë që drejtohej nga vajza me emrin M. H ka përplasur një 16-vjeçar. I riu është dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore, ndërkohë që e reja është dërguar në komisariar për të dhënë dëshminë e saj. Rrethrrotullimi i Fajancës ka pasur aksidente të shumta kjo edhe për shkak se ky segment unaze ndan dy qëndra banimi.

Njoftimi i Policisë:


Më datë 18.02.2023, rreth orës 14:00, në lagjen nr. 6, Korçë, pranë unazës së qytetit, automjeti tip “Citroen”, me drejtuese shtetasen M. H., ka aksidentuar një këmbësor rreth 16 vjeç, i cili u dërgua për mjekim në spitalin e Korçës, ku aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Me drejtuesen e automjetit po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale. Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: