Bie Dinamo /Skënderbeu mer timonin i vetem në Kategorinë e Parë

Në Tiranë ndodh ajo që nuk pritej ,Dinamo mposhtet 0-1 në “Selman Stërmasi” nga Tomori. Jurgen Dushkaj shënoi golin e fitores për Tomorin ne 92’ duke shokuar Blutë e kryeqytetit qe tashmë “dorëzojnë” vendin e parë tek Skenderbeu duke mos e mbajtur gjate presionin e ‘ujqerve’ ,me keta te fundit qe i pret nje transferte e veshtire ne Burrel ,ne 4 Mars.

Nga krahu tjetër Tomori pas 3 pikëve që siguroi ditën e sotme shkon në kuotën e 24 pikëve në vendin e 6-të, pozicion që të jep mundësinë e “play-off”.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: