Çudit urbanisti: “23-vjeçari nga Korça që ka 88 apartamente në Tiranë(Video)

Eksperti i urbanistikës, Gentjan Kaprata tregoi në emisionin Now në Euronews Albania rastin e një 23-vjeçari nga Korça që ka 88 apartamente në Tiranë. “Pardje kam pirë kafe me një 23-vjeçar nga Korça që ka 88 apartamente në Tiranë. Ai rrinte në Londër, dhe 88 i kishte vetëm në Tiranë”, tregoi urbanisti.

Ai u shpreh se në 4 vitet e fundit, Bashkia Tiranë ka dhënë 6 milionë metër katror të ri ndërtim, nga të cilat 2 milionë janë dhënë vitin e kaluar.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: