Një xhiro në Korçë, pa kullë, pedonale dhe biblotekë(Video)

Shpesh qytetaret Korçare behen nostalgjike dhe kujtojne me mall Korçen e vjeter, pa kullen dhe shkallet e saj ,bibloteken apo sheshin e bollshem para katedrales. Në Korçë shpesh thuhet me ze te larte humbëm disa sheshe dhe ngushtuan disa rrugë, ndersa sot kemi një pedonale dhe institucione te zhvendosura…

Nje xhiro në bulevardin ku sot eshte vendosur kulla e Korçes dhe pedonalja qe njihet si zona më e bukur e qytetit te serenatave…Pamjet nga Korca Artstar ,viti 1999.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: