Aksident në Maliq/ Përplaset drejtuesi i motorit, dërgohet për mjekim në spitalin e Korçës…

Maliq/Informacion paraprak:    
Më datë 25.05.2023, rreth orës 11:10, në aksin rrugor “Korçë-Pogradec”, pranë kryqëzimit të fshatit Leminot, Maliq, automjeti tip “Toyota” me drejtues shtetasin I. Z., është përplasur me motomjetin tip “Lifan” me drejtues shtetasin Sh. Gj., rreth 73 vjeç, banues në Leminot.

Për pasojë është dëmtuar drejtuesi i motomjetit, i cili u transportua për mjekim në spitalin e Korçës. Me shtetasin I. Z., po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale. Grupi hetimor po punon për të përcaktuar shkaqet e aksidentit.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: