Adriatik Lapaj thirrje mjekëve për bojkot: “Varini përparëset, kështu thyhet pushteti kur sillet me arrogancë….

Avokati dhe aktivisti Adriatik Lapaj propozon që mjekët në shenjë proteste kundër vendimit të qeverisë që i detyron ata të punojnë këtu për 5 vite pastaj të marrin diplomën, të bojkotojnë shërbimin. “Varini përparëset të gjithë sa jeni në gjithë Shqipërinë dhe do fitoni kauzën tuaj e do i jepni krejt vendit një mësim të mirë se si thyhet pushteti kur sillet me arrogancë”, thotë Lapaj.

Më poshtë postimi i tij i plotë

DY FJALË PËR MJEKËT:
Mora vesh se pushteti ka vendosur të marrë peng diplomat e mjekëve të rinj. Nuk u duhet as protestë e as gjykatë. Po fare fare…u duhet vetëm dinjitet dhe guxim. E keni zgjidhjen e lehtë fare. Meqë pushteti do tu trajtojë si pengje dhe ju varini përparëset te qafa…le t’i shërojë qeveria qytetarët.

Varini përparëset të gjithë sa jeni në gjithë Shqipërinë dhe do fitoni kauzën tuaj e do i jepni krejt vendit një mësim të mirë se si thyhet pushteti kur sillet me arrogancë. E bëni dot? P.s lini në punë vetëm shërbimin e urgjencës. Për pjesën tjetër refuzoni pengmarrjen

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: