E trishtë/ Ndërron jetë në spital futbollisti shqiptar…

Kevin Kuka, futbollisti me origjinë shqiptare i Virtus Bolzanos, nuk arriti që t’i mbijetojë aksidentit. Aksidenti i tmerrshëm rrugor ndodhi me 20 prill të këtij viti dhe që atëherë 21-vjeçari ishte në spital. Kuka në momentin që ndodhi aksidenti kishte dalë nga makina për shkak të një përplasje të fuqishme mes makinës që po udhëtonte dhe një kamioni të ndaluar në rrugë për shkak të punimeve.

Shokët e skuadrës dhe tifozët e kishin pritur më kot rikthimin e tij pasi nuk ishte e shkruar që ai të shkonte më pranë tyrë. Ata ishin të veshur me bluza ku shkruhej “Hajde Kevin”.

Kudo që ti të jesh faleminderit për atë që na ke dhënë”, ishte mesazhi i ngushëllimit nga bashkëlojtarët.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: