Koha për superligën, Skënderbeu zhvillon test brenda grupit(Video)

Skënderbeu zhvilloi pasditen e sotme në ambientet e stadiumit, një test miqësor brenda grupit, ku trajneri Ivan Gvozdenoviç, pati shansin të shikonte në lojë, të gjithë futbollistët, teksa fokusi ishte kryesisht te lojtarët e rinj të afruar në merkaton e verës. Dueli përfundoi me rezultatin 1-0, për ekipin me fanella të kuqe, teksa goli u shënua nga Rashica. Vlen të theksohet fakti se një penallti në këtë test miqësor humbi edhe Lika.

Skënderbeu ma fanelat e kuqe: Ali, Hysolli, Ramos, Bani, Shaqe, Liço, Pecani, Ramin Ali, Qeleshi, Beçka, Rashica.

Skënderbeu me fanelat e bardha: Alliu, Zenullari, Prençi, Kapllani, Frashëri, Janaqi, Sevio, Muharem, Lika, Moses, Nikaj.

U aktivizuan edhe Dervishaj, Leo, Çekrezi, Lamellari dhe Joni.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: