Nga Korça në Pogradec e Devoll ,policia procedon 3 persona për kanosje e konflikte…

-Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Korçë referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin S. D., 52 vjeç, banues në Korçë, pasi në qytet gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me grushte, një 64-vjeçar.

D. F., 49 vjeç dhe Ll. Z., 29 vjeç, banues në Pogradec, pasi në aksin rrugor “Pogradec-Qafë Thanë”, në dalje të qytetit të Pogradecit, për motive të dobëta, dyshohet se kanë goditur me grushte njëri-tjetrin, duke shkaktuar dëmtime trupore midis tyre.

-Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Devoll referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin V. Sh., 41 vjeç, banues në fshatin Çipan, Devoll, pasi në fshat ka goditur me grushte, një 69-vjeçar.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: