Vrasja në Zëmblak/ Trajneri i çiklizmit të Skenderbeut: “Autori i sëmurë psiqik…djalin e kisha në ekip…

Trajneri i ekipit të Çiklizmit Skënderbeu, ka treguar të tjera detaje mbi ngjarjen e rëndë .Renato Telha, trajner i djalit dhe mik i familjes së Luiza Mullallit, e cila u vra nga burri i saj Gjergji Mullalli, tha se ky i fundit mund ta ketë kryer krimin për shkaqe xhelozie. Sipas tij ai ishte i sëmurë psiqik që kishte nevojë për kurim dhe i alkoolizuar.

Jam trajner i çiklizmit Skënderbeu dhe djalin e kësaj familjeje kam 8 vite që e kam në ekip. Është një çiklist shumë i mirë. Na tregonte që ziheshin gjithmonë i ati me të ëmën.

Ai ishte i sëmurë psiqik, i thoja gjithmonë unë o Nuri kurojeni këtë se nuk është në rregull. Ai pinte. Fëmija sa herë shqetësime pati. Nuk e la njëherë të vinte në garë e të bënte një garë tamam. Gruaja ishte një grua e mrekullueshme. Xhelozia, ishin në prag divorci”, u shpreh trajneri.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: