Moti i keq/ Policia rrugore e Korçës thirrje drejtuesve të mjeteve: “Evitoni lëvizjet e panevojshme….

Policia rrugore e Korçës ka reaguar pasi reshjet e dendura të shiut sollën përmbytje të disa akseve rrugore në vend. Ndërsa i ka bërë thirrje drejtuesve të mjeteve që të evitojnë lëvizjet e panevojshme dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor me përpikmëri.

👮🏻‍♀️👮🏻‍♂️Shërbimet e Sektorit të Policisë Rrugore të DVP Korçë, të angazhuar maksimalisht, pas përkeqësimit të motit, për t’iu ardhur në ndihmë përdoruesve të rrugës, në të gjithë qarkun Korçë.

Evitoni lëvizjet e panevojshme.
Respektoni rregullat e qarkullimit rrugor.
📲Kontaktoni 112 për çdo problematikë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: