Shpërthen Skenderbeu fiton me perbysje ne transferte

 

Ballshiotët e Dovedan, vijnë në këtë përballje, me moral të lartë, teksa do të kërkojnë vijimin e ecurisë pozitive, pas triumfit në transfertë ndaj Vllaznisë. Ndërkohë nga ana tjetër, korçarët nuk po kalojnë një moment të mirë, teksa në 4 sfidat e fundit kanë regjistruar 2 humbje dhe 2 barazime.

Një ndeshje me emocione të jashtëzakonshme ishte ajo mes Bylisit dhe Skënderbeut që përfundoi në shifrat 2-3.

Por njëkohësisht minutat e fundit do të ishin edhe minutat dramatike…atje ku filloi dhe perbysja e dyfishte….!

Gripshi arrin të shënojë dhe të thyejë Bylisin që kishte 10 ndeshje pa humbje.

Trajneri Daja, ka ndryshuar skemë në këtë përballje, duke hedhur në fushe rreshtimin 5-4-1.

 

LIVE| BYLIS – SKËNDERBEU 2-3

Murataj 74′, Goxha 79′ / Krasniqi 45+2′ (p), Bregu 86′ (p), Gripshi 88′

KOMENTI LIVE:

90′ Akordohen 5 minuta shtesë!

88′ GOOOOL SKËNDERBEU 2-3/ Çfarë përballje! Emocione pafund në “Adush Muça”! Korçarët përmbysin rezultatin me Gripshin, pas një kundërsulmi vrastar! Shtangen vendasit!

86′ GOOOOL SKËNDERBEU 2-2/ Dejvi Bregu tregohet i saktë nga pika e bardhë e penalltisë!

79′ GOOOOL BYLIS 2-1/ Fantastik Jurgen Goxha, i cili realizon një supergol me roveshatë duke përmbysur rezultatin! 

74′ GOOOOL BYLISI 1-1/ Barazohen shifrat, shënon kapiteni Valentino Murataj! Pas një harkimi të Peposhit, Goxha devijon me kokë, topi i del Muratajt, i cili e shtyn drejt rrjetës, duke mposhtur portierin Koliçi.

67′ Zëvendësim te Skënderbeu, largohet nga fusha autori i golit Krasniqi, vendin e tij e zë Oto Xhon.

67′ Pranë golit të dytë Skënderbeu, me Dejvi Bregun, i cili provon me një gjuajtje, por topi devijohet në këndore.

48′ Pranë golit të dytë Skënderbeu. Bregu dhuron spektakël nga e dajthta, harkon në zonë për Krasniqin, i cili provon me një gjuajtje fluturimthi, por ndalet nga portieri Hidi!

45+2′ GOOOOL SKËNDERBEU 0-1/ Blerim Krasniqi realizon nga pika e bardhë e penalltisë, duke kaluar në avantazh korçarët!

45+2′ Penallti për Skënderbeun! Peposhi ndërhyn në mënyrë të gabuar ndaj Bregut, për gjyqtarin nuk ka dyshime, penallti për Skënderbeun!

21′ Penallti për Bylisin! Ndeki ndërhyn në mënyrë të gabuar ndaj Peposhit, për gjyqtarin Bastari nuk ka dyshime, penallti për vendasit dhe karton i verdhë për futbollistin e Skënderbeut!

20′ Ndeki avancon bukur dhe provon të shënojë nga distanca por jashtë kuadratit!

18′ Goxha provon të shënojë me kokë, por gjuajtja e mbrojtësit shkon jashtë kuadratit.

17′ Pëllumbi ndëshkohet me karton të verdhë për ndërhyrje të gabuar!

14′ Skënderbeu fiton goditjen e parë nga këndi. Harkon Bregu, grushton portieri Hidi!

10′ Goxha përplaset me Krasniqin në mesfushë, për fat të mirë gjithçka kalon pa probleme, teksa të dy futbollistët rikthehen sërish në lojë!

7′ Dominim i vendasve në këto minuta të para, të cilët ushtrojnë presion të vazhdueshëm në zonën e Skënderbeut!

1′ Ka startuar sfida!

FORMACIONET ZYRTARE:

Bylisi: Hidi, Ymeralilaj, Turabov, Goxhaj, Janku, Peposhi, Mëllugja, Murataj, Qardaku, Ntepe, Guindo. Trajner: V.Dovedan.

Skënderbeu: Koliçi, Bregu, Gripshi, Elezi, Krasniqi, Meksi, Ndeki, Pëllumbi, Pollozhani, Vitia, Taipi. Trajner: I.Daja.

 

 

 

Advertisement