Kur trajneri me tha qe do markoja Zicon dhe Maradonen, i premtova vetes qe do t’i markoja deri ne hotel….!

 

“Kur shoh sot levizjet ne zone te sulmuesve, kuptoj qe futbolli ka ndryshuar dhe madje shume!

Shoh lojtare si Cavani, Messi dhe Ronaldo qe bejne nga 60 gola ne sezon. Une them vetem dicka:
Nese lojtare si Van Basten, Zico ose Maradona do te luanin sot, golat do duhej te numeroheshin me numerator qe perdoren ne shkollat fillore!
Shoh ne shume ndeshje qe mungojne markimet nga ana e mbrojtesve!


Ne Boterorin e vitit 82`, kur trajneri me tha qe do markoja Zicon dhe Maradonen, i premtova vetes qe do t’i markoja deri ne hotel.

Nuk i lija te merrnin fryme !

Mbaj mend qe Diego mu afrua ne fund te pjeses se pare te Argjentine vs Itali dhe me tha:
“A mund te shkoj ne banjo, apo do me ndjekesh edhe aty?”
“Ik, ik por pas 15 minutash do jem perseri makthi yt.”

|Claudio Gentile|
Kampion bote me Italine ne Boterorin 1982! Lajmet e Futbollit

Advertisement