“Temperatura minimale deri në 6 gradë”/ Meteorologia Adiola Bani tregon si do jetë moti në ditët në vazhdim

Vala afrikane ka shkaktuar rritje të temperaturave në fundjavë dhe ditën e sotme, deri në 30 gradë. Por nga dita e nesërme temperaturat do të bien. Meteorologia e Meteoalb, Adiola Bani tregon se do të kemi rikthim të temperaturave normale të tetorit.

Pse fundjava ishte aq e nxehtë? Me temperatura 27-30 gradë.


Adiola Bani: Mbetemi tek temperaturat 28-29 gradë, qe nuk janë temperatura normale por zgjasin vetëm sot. Presim reshje, vranësira dhe rënie të temperaturave nga e marta dhe në vijim. Temperaturat maksimale do jenë 25 gradë, minimalja 6 gradë deri në fund të javës.

Kushtet e motit deri të enjtën mbeten me reshje mesatare, më pak në qendër dhe në jug.Nga e enjtja paradite deri në fundjavë priten kushte të motit të kthjellët dhe nuk priten rritje të temperaturave. Ndersa do kemi nga nesër rikthim të vlerave normale të tetorit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.