Korçë/ Kapen 50 sirianë në një mjet të tonazhit të rëndë po transportoheshin me kamion

Një kamion ku ndodheshin 50 sirianë është ndaluar sot në aksin nacional Korçë- Pogradec, në afërsi të shtatit Pirg.Sipas raportimeve mes shtetasve sirianë ndodheshin edhe gra e fëmijë.Në polici është shoqëruar drejtuesi i kamionit, ndërkohë që bëhet e ditur se forca të shumta policie, të forcave shqiponja dhe të kufirit kanë shkuar në vendin e ngjarjes.

Prej kohësh transportimi i sirianëve drejt vendeve të BE-së është kthyer në një biznes nga shqiptarët dhe bashkëpunimit mes shtetasve të vendeve fqinje.


Forca të shumta të policisë,shqiponja dhe të kufirit jane ne vendngjarje.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.