Publikohet rregullorja për maskën

U publikua sot rregullorja për mbajtjen e maskës, që nga nesër do të jetë e detyrueshme kudo. Shefja e ISHP-së Albana Fico komunikoi rregullat e reja të mbajtjes dhe përdorimit të maskës, ku është e detyrueshme të mbahet, kur mund ta heqësh, kush përjashtohet prej kësaj mase dhe sa do të paguhet për ata që kapen nga policia pa maskë.

Gjoba:


Moszbatimi do ketë penalitete me 3000 lekë për shkelësit për herë të parë dhe 5000 lekë për shkelje të përsëritur.

Dokumenti i plotë:

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.