Rrugëtimi frymëzues i Robin Krasniqit, nga punonjës lavazhoje e në kampion i botës në boks

Haxhi Robin Krasniqi ka shkruar historinë javën e kaluar. Ai është bërë shqiptari i parë me titullin kampion bote në boksin profesionist.Në një intervistë për emisionin N’Kosovë Show, Krasniqi ka folur për fëmijërinë e tij, si dhe për jetën private e profesionale, deri në realizimin e ëndrrës së tij më të madhe.Krasniqi i lindur në Junik tregoi se kishte punuar në një lavazh makinash në momentin kur kishte arritur në Gjermani.Vendosmëria dhe puna e palodhur bënë që ai të bënte krenarë shqiptarët anembanë botës.

Kampioni i botës u ka thënë të rinjve që të punojnë fort për realizimin e ëndrrave të tyre.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.