Pas mbledhjes së firmave qytetarët e Fierit i bashkohen protestës së familjarëve të 8-vjeçarit: “Shteti të na i lejë ne në dorë!”

Familjarët e 8-vjeçarit që u e kzekutua nga fqinji, janë mbledhur në qendër të qytetit të Fierit, ku kërkojnë v arjen e autorit të krimit. Teksa ata kanë nisur mbledhjen e firmave për rikthimin e dënimit me vdekje, shumë qytetarë u janë bashkuar në marshimin e tyre. Të revoltuar qytetarët kërkojnë varjen e vrasësit të 8-vjeçarit në qendër të Fierit, nën argumentin se vetëm varja mund të bëjë që kriminelët të mos blejnë me para drejtësinë.“Jemi shumë të indinjuar. Ndihemi të pambrojtur. Unë kam 12 nipër dhe mbesa, ku është ligji t’i mbrojë ata. Po nuk pati varje nuk bëhet. Të varen nja dy tre veta dhe pastaj ta shohin këta. Se i blejnë gjykatat me lekë”, u shpreh një nga qytetarët.

Nga ana tjetër një qytetar kërkoi që Klodian Çalamani të torturohej në qendër të Fierit për krimin e kryer.

“Shteti ta varte këtu dhe të na i linte ne popullit, t’i hapnim mishi, “krëk, krëk” me gërshërë dhe ta mbushim me kripë”, tha qytetari.


Ajo që bie në sy është se të gjithë qytetarët janë tepër të indinjuar dhe kërkojnë njëzëri rikthimin e dënimit me vdekje.

“Vare qenin në mes të Fierit dhe vuri dhe flakën aty. Krim makabër ka më më keq. Shteti mori paratë dhe i futi në xhep dhe pastaj e liroi”, u shpreh një tjetër qytetar.

“Të ngrihet populli i Fierit dhe ta dënojnë jo me varje, por me kazmë dhe lopatë ashtu siç vrau ai djalin e vogël 8-vjeçar. Jo ta çojnë në burg të hajë supë me mish, duhet vrarë siç vrau”, tha një tjetër.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: