Mourinho i bën thirrje Romës: Mbeten edhe dy ndeshje dhe më pas do të shkojmë në Tiranë për të fituar Kupën”

Pas barazimit me Venezian, José Mourinho nuk e fsheh hidhërimin, por shikon përpara. “Njerëzit e dinë se ne japim gjithçka që kemi. Nëse nuk bëjmë më mirë, kjo është sepse nuk mund ta bëjmë, si dje, edhe pse ishte një ndeshje e rëndësishme dhe ne meritonim të stërfitonim – shpjegoi trajneri i Romës për DAZN -“. Marrëdhënia me publikun tonë është vërtetë e veçantë. Në fund të ndeshjes u përpoqëm të falenderonim njerëzit tanë. Unë kam përjetuar stadiume të tilla, por pasi kisha fituar një kampionat”. “Ky klub dhe këta njerëz janë të veçantë. Ndoshta ka qenë gjithmonë kështu, ose ne jemi ata që po krijojmë diçka të veçantë. Premtojmë se do të japim gjithmonë gjithçka – shtoi ai -. Kemi ende dy ndeshje për të luajtur me domethënie të ndryshme. Kampionati do të jetë shumë i rëndësishëm dhe, më pas, do të shkojmë në Tiranë për të fituar Kupën”.

Në fund portugezi foli edhe për të ardhmen në pankinën e verdhekuqve. “Unë arrita vitin e kaluar dhe thashë që vitin e ardhshëm do të jem këtu. Kam ende dy vjet në kontratën time – shpjegoi trajneri -. Tifozët duhet të jenë të qetë për faktin se lojtarët po rriten dhe për profesionalizmin e tyre”.