Superliga jep verdiktet/ Tirana shpallet kampione, Skenderbeu bie nga kategoria,ngjiten Bylis dhe Erzeni

Skuadra e Tiranës u shpall kampione për herë të 26-të .Në Conference League shkojnë Laçi, Partizani dhe Kukësi. Në Kategorinë e Parë këtë sezon ranë Dinamo dhe Skënderbeu. Dy skuadrat që u ngjitën në Superiore janë Bylisi dhe Erzeni. Egnatia do të luajë në play-off me Korabin më 31 maj

Advertisement