Procedohet 30-vjeçarja/Hapi lokal në Hudënisht të Pogradecit pa nipt dhe kase fiskale

Njoftimi i Policisë:

Po nga këto struktura u referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për veprat penale “Fshehja e të ardhurave” dhe “Ushtrimi i një aktiviteti tregtar të paligjshëm ose të paregjistruar në organet tatimore, të papajisur me kasë fiskale, sipas dispozitave ligjore në fuqi”, për shtetasen M. Ll., 30 vjeçe, banuese në fshatin Hudënisht, Pogradec, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në subjektin bar-kafe, në pronësi të saj, u konstatua se ushtronte aktivitetin privat, të paregjistruar në organet tatimore dhe të papajisur me kasë fiskale.

Advertisement