“Tërmet” në politikën shqiptare/ Gazetari: “Dy ministra dhe një kryebashkiak përgjohen nga shërbimet e huaja

Dy ministra të rëndësishëm të qeverisë shqiptare dhe një kryebashkiak kanë rënë në kurthin e shërbimeve partnere. Lajmi është bërë i ditur nga gazetari Denis Dyrnjaja, i cili me anë të një postimi në Facebook thekson se dy ministra të qeverisë aktuale, një ish-ministër i rëndësishëm dhe një kryebashkiak janë përgjuar nga shërbimet partnere dukë bërë biseda komprometuese. Sipas gazetarit dosja me përgjime mund të publikohet në muajin dhjetor. Ai shkruan gjithashtu se kjo dosje do të shkaktojë tërmet në politikën shqiptare, por do t’i bëjë dhe një dëm shumë të madh politik mazhorancës në pushtet para zgjedhjeve lokale

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: