Në kërkim për vjedhje banese, arrestohet skifteri i Korçës ,në kërkim bashkëpuntori….

Një 40-vjeçar me inicialet A.Ç është vënë në pranga ditën e sotme në Korçë, pasi i eshte dokumentuar vjedhja në lagjen 13 ,ndodhur pak ditë me pare ,ndersa eshte shpallur ne kerkim bashkëpuntori i tij . Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Korçë, në vijim të punës hetimore për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë, me prova ligjore, të ngjarjes së ndodhur më datë 21.11.2022, në lagjen nr. 13, Korçë, bënë ndalimin e shtetasit në kërkim A. Ç., 40 vjeç, banues në Korçë, për veprën penale “Vjedhja me dhunë”, kryer në bashkëpunim. Ky shtetas, në bashkëpunim me një shtetas tjetër, dyshohet se i vodhën me dhunë, një 39-vjeçari, një laptop, një celular dhe një shumë parash. Nga ana e Policisë po punohet për vënien para përgjegjësisë ligjore të bashkëpunëtorit tjetër, të implikuar në këtë ngjarje njofton Drejtoria e Vendore e Policisë Korçe pa publikuar emrat e autorëve.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.