Po transporton dru zjarri pa dokumentacion/ Policia procedon 2 shoferët në Pogradec…

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pogradec, në vijim të punës me fokus krimet mjedisore, kanë goditur 2 raste të tjera të tyre. Si rezultat u referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit:

  • P. L., 28 vjeç, banues në fshatin Stavraj, Pogradec, pasi u kap në Pogradec, duke transportuar me automjetin tip kamion “Man”, 13 m³ dru, pa lejen përkatëse;
  • F. Sh., 43 vjeç, banues në fshatin Stropckë, Pogradec, pasi u kap në fshatin Dardhas, duke transportuar me automjetin tip kamion “Ifa”, 16 m³ dru, pa lejen përkatëse.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec, për veprime të mëtejshme.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.