Argjentina dhe Messi në gjysmëfinale !Eliminojnë Holandën pas penalltive (Video)

Pas 120 minutash beteje dhe pas goditjes se penalltive, Argjentina kualifikohet ne gjysmefinalen e Kupes se Botes ku e pret keshtu Kroacia e Luka Modric. Nje ndeshje e jashtezakonshme dhe e pabesueshme ajo qe e sotmja mes dy kombetareve. Kur u duk se Argjentina mund ta fitonte ne 90 minuta me dy golat e shenuar nga Molina dhe Messi, pikerisht Weghorst do te ndizej ne fund dhe do te barazonte shifrat ne 2-2…


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.