Aksident i frikshëm në Maliq/ Shoferi i dehur përplas 55-vjeçarin me biçikletë ,niset me urgjencë në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Maliq, Korçë. Mësohet se tek kryqëzimi i Libonikut një makinë ka përplasur një shtetas me biçikletë. Drejtuesi i mjetit me iniciale A.D ka qenë nën efektin e alkoolit kur ka përplasur një 55-vjeçar me biçikletë. Ky i fundit është transportuar menjëherë në spitalin e Korçë për ndihmë mjekësore por ende nuk dihet gjendja e tij shëndetësore.

Ky aks është tepër problematik si për drejtuesit e mjeteve ashtu edhe këmbësorët apo edhe ata me biçikleta.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.