Skënderbeut i ikën fitorja nga “duart”, mbyllet në barazim –sfida me Dinamon

Dinamo dhe Skënderbeu kanë ndarë pikët në javën e 15-të të Kategorisë së Parë. Një ndeshje që nisi mirë për Korçaret të cilët gjetën golin që në minutën e 7-të të takimit. Temitope do të ndëshkonte kështu Krostan, i cili nuk mundi të bënte asgjë. Djemve te Nevil Dedes fati do u buzëqeshte vetëm në minutën e 82-të kur Abukabari do të barazonte shifrat.

Pas javës së 15-të, Dinamo mban kreun e Kategorisë së Parë me 31 pikë, teksa Skënderbeu me 27 pikë është në vendin e dytë. Flamurtari, Korabi, Besa dhe Tërbuni janë në zonën e promovimit, teksa Lushnja, Oriku, Turbina dhe Besëlidhja në zonën e ftohtë.


DINAMO 1-1 SKËNDERBEU

82′ Babakar/ 7′ Temitope

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: