Shkënderbeu i papërmbajtshëm, fiton me poker dhe shkon -1 nga Dinamo kryesuese

Skënderbeu nuk gaboi në shtëpi përballë Orikut, duke realizuar poker golash .Keshtu Korçaret e shohin veten te 2-tet vetem nje pike pas Dinamos kryesuese. Rezultat surprizë ishte humbja e Dinamos në transfertë ndaj Burrelit, me “nëndetësen” duke i hapur më shumë punë vetes në garën për kreun .

Skënderbeu 4–1 Oriku
(Temitope 29′, Abubakari 41′, Pecani 79′, Vecaj 82′ / Dede 55′)


SKËNDERBEU: Ruçi, Frashëri, Randi, Prençi, Zenullari, Nikaj, Idrizaj, Pecani, Liço, Temitope, Abubakar. Trajner: Ivan Gvozdenoviç
ORIKU: Muho, Karvalho, Xhefersom, Deliaj, Malko, Dalanaj, Kasaj, Zholi, Abara, Barbosa, Mateus. Trajner: Arlind Rustemi

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: