Skënderbeu i pandalshëm ,fiton dhe merr kreun e kategorisë së parë…

Skënderbeu arriti një fitore të rëndësishme në kampionat, teksa mposhti me shifrat 2-1 Luzin, i cili drejtohet nga tekniku korçar Bledi Kadiu. Randi i dha avantazhin bardhekuqve në minutën e 55-të, ndërsa miqtë barazuan me Cahanin në minutën e 71-të.
Goli i fitores u shënua nga Frashëri në minutën e 88-të, ku pas një aksioni të bukur nga e djathta e ndali topin në rrjetë.

Korçarët janë futur fuqishem ne garë për vendin e pare dhe tashme i kane rembyer kreun Dinamos e cila ka nje ndeshje me pak . Surprizën e bëri Turbina, e cila mundi në shtëpi Korabin, me këtë të fundit që shihej si pretendent për një nga dy vendet e para .


SKËNDERBEU 2–1 LUZI 2008

Randi 51′, Frashëri 88′ / Cahani 71′

SKËNDERBEU: Ruçi, Frashëri, Rapa, Prençi, Zenullari, Sumalia, Idrizaj, Randi, Pecani, Nikaj, Temitope. Trajner: Ivan Gvozdenoviç

LUZI 2008: Fuçija, Gjinaj, Teqja, Xhika, Zeqiraj, Hima, Ferraj, Spahiu, Hoxha, Çuçka, Treni. Trajner: Bledi Kadiu

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: