E kritikuan për teknologjinë ‘krunde’/ Filo ble motorshare dhe nis propagantën: “Po krasitim pemët…

Korça dikur ka qenë kryeqyteti i hapësirave të gjelbërta, por situata ndryshoi ….Sheshet ,trotuaret , bulevardet dhe lulishtet apo kodra e parkut rinia u zëvendësuan nga “bisha” shumëkatëshe e u hodhën aq shumë para, sa gjelbërimi u kthye në pllaka gri betoni kullash dhe biblotekash. Për të sfumuar në sytë e qytetarëve imazhin e kryebashkiakut të pangopur për kulla, Filo mer iniciativën për të transmetuar kronikat me krasitje pemësh, duke na dhuruar edhe estradë me teknologjine ….

Fillimisht ai duke kerkuar te mare sa me shume like ,i eshte demaskuar propaganda boshe ,pasi qytetaret Korçare i vune në dukje nivelin e teknologjisë ‘krunde’ .Ai publikon foto te rinovuara duke krasitur pemet me teknologjine e re…pasi ka blere motorseke “Ne shetitoren F.S.Noli….


Korçari i shkruan :

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: