Të gjithë në Korçë për magjinë e Karnavaleve/ Hotele e bujtina të rezervuara prej ditësh(Foto)

Edicioni i 16-të i karnavaleve të Korçës starton sot duke sjellë për qytetin e serenatave momente argëtimit të paharrueshme. Do të jenë 30 grupe pjesëmarrëse në karnavalet e Korçës të cilat kudo në çdo rrugë të qytetit do të performojnë per te argetuar qytetarët. Ndërkaq mësohet se pothuajse të gjitha kapacitetet akomoduese janë prenotuar nga turistët që do të shijojnë festën e karnavaleve.

Mos e humb sot Paradën e Karnavaleve ora 18:30, dhe Carnaval Party ora 21:00 tek Pazari i Vjetër!

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: