Aksident i frikshëm në aksin Korçë-Pogradec /‘Golfi’ çahet në dysh nga barrierat mbrojtëse ,dy persona në spital…

Një aksident me pasojë plagosjen e dy personave është regjistruar mesditën e kësaj të hëne në aksin nacional Korçë-Pogradec në afërsi të fshatit Symiz. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:00 pranë fshatit Symiz, Maliq, ku shoferi me iniciale A. C., duke drejtuar një automjet tip “Volksëagen”, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe ka dalë nga rruga.

Për pasojë është dëmtuar G. D., pasagjer në automjet, i cili u transportua për mjekim në spitalin e Korçës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: