I padëmtuar vetëm bagazhi/ Ja çfarë ka mbetur nga mjeti ku udhëtonin 5 shqiptarët…

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me aksidentin tragjik që ndodhi dje në Greqi, ku 5 shiqptarë humbën jetën. Ngjarja ndodhi në unazën e Edessë. Aksidenti rrugor ka ndodhur kur makina në të cilën ndodheshin pesë personat me origjinë shqiptare, të cilët sipas informacioneve ishin punëtorë sezonalë për mbledhjen e qershive dhe po shkonin në drejtim të Skydra të Malit të Zi.

Mediat greke raportojnë se për arsye ende të paqarta, mjeti ka hyrë në korsinë e gabuar dhe është përplasur kokë më kokë me një kamion.

Tregues i ashpërsisë së përplasjes është fakti se e vetmja pjesë e makinës që ka mbetur e paprekur ka qenë bagazhi.

Viktimat janë Besim Muçaj 27.03.1968 , Ilir Daçi 28.07.1973 ,Ergin Peposhi 23.09.2004 , Ardit Peposhi 06.12.2007 ,Gazment Brahaj 07.07.1976 . Shoferi i makinës ka qenë 55-vjeçari Muçaj ndërsa pasagjeri në vend të parë 50-vjeçari Daçi.
Në sediljet e pasme udhëtonin dy të rinjtë, 16-vjeçari dhe 19-vjeçari, si dhe personi i pestë 47-vjeçari Brahaj

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: