Arben Ahmetaj shpallet në kërkim ndërkombëtar….

Arben Ahmetaj shpallet në kërkim ndërkombëtar, pasi policia nuk e ka gjetur në banesë gjatë kontrolleve. Policia ka informuar SPAK përmes një shkrese se Ahmetaj nuk është gjetur në banesë, dhe mandej Prokuroria e Posaçme i ka bërë kërkesë Interpol për shpalljen e ish-zv. kryeministrit në kërkim ndërkombëtar.

Po ashtu edhe nga të dhënat e sistemit TIMS, rezulton se Ahmetaj është jashtë territorit shqiptar. Një gjë të tillë e ka deklaruar edhe vetë Ahmetaj, i cili ka deklaruar se ndodhet jashtë për arsye familjare.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: