‘Lirojeni Fredi Belerin ose do ju marrë përpara…’! Kërcënon sekretari i OMONIA-s…

Sekretari i Omonias, Marin Suli në protestën e zhvilluar për lirimin e Fredi Belerit në Himarë, kërkoi lirimin e kryebashkiaut të zgjedhur. Gjatë fjalës së tij ai u shpreh: “ Lirojeni Belerin, sa nuk ju ma marrë përpara zemërimi i himarjotëve”.

Protesta u organizua nga organizata Omonia. Qytetarët janë bërë bashkë dhe kërkojnë lirimin e Belerit gjithashtu në këtë tubim kanë marrë pjesë edhe shumë media greke.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: