Qëlluan me armë pas sherrit ne Korçe, policia kap dy vellezërit пё Pogradec….

Policia ka ndaluar dy vëllezër, të cilët ishin shpallur në kërkim prej datës 10 gusht. Dhimitër dhe Mateo Dadushi pritet që të dalin para togave të zeza, për masën e sigurisë. Ata janë kapur në Pogradec

Konflikti ka ndodhur në lagjen nr. 8 në Korçë. Vëllezërit Dhimitër dhe Mateo Dadushi, për motive të dobëta janë konfliktuar me shtetasin F. R.

Gjatë konfliktit dyshohet se njëri prej vëllezërve, ka qëlluar me armë zjarri në ajër dhe më pas janë larguar nga vendngjarja, sapo kanë konstatuar policinë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: