FOTO/ Bora zbardh Juglindjen e vendit. Keni zgjedhur këtë destinacion për fundjavën?

 

Juglindja gjatë natës ka pasur reshje shiu dhe dëbore.Bora ka përfshirë zonën e Dardhës, Voskopojës, Vithkuqit si dhe Qafën e Qarrit.Ndersa, ARRSH raporton se nuk ka probleme në qarkullim e mjeteve në të gjitha akset kombëtare.

Rekomandohet përdorimi i zinxhirëve në Rrugën e Dardhës për mjetet e vogla.

Megjithate debora e rene me shumice, duket se ka favorizuar shume ata qe zgjodhen fundjaven per te qene ne Dardhe e Voskopoje ne menyre te vecante, per te bere shijuar magjine e bardhesise dhe pse jo per te bere ski.

Advertisement