Tushemisht/ Punëtori bie nga skela, detajet e para

Një 46-vjeçar është plagosur rëndë, pas aksidentit teksa ishte duke punuar.Ai po punonte në një pallat pranë Tushemishtit, Pogradec, kur ra nga skela, nga një lartësi e konsiderueshme.I plagosuri me iniciale E.D është transportuar me urgjencë, fillimisht në spitalin e Pogradecit e më pas në atë të Tiranës për mjekim më të specializuar.

Aksidentet në punë, madje edhe me pasoja tragjike kanë qenë të shpeshta kohët e fundit, në vendin tonë. Kjo edhe si shkak i mungesës së kushteve të sigurisë.


Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po heton për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.