Sherr në Selanik, shqiptarit i bëhet atentat (FOTO)

Një atentat me armë zjarri ndodhi mbrëmjen e së dielës ndaj një shqiptari në Selanik të Greqisë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në qendër të qytetit, në rrugën Antigonidhon. Shqiptari 32-vjec ishte transportuar ne spital nga një taksi. Ai u shpreh se kishte ndjerë një djegie në këmbë, kur më pas ka kuptuar që ishte goditur me arme zjarri. Dëshmitarë thanë se pranë vendit të ngjarjes kishte ndodhur një sherr mes disa shqiptarësh.

32-vjecari shqiptar rezulton me precedentë penalë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: