Covid-19 i merr jetën babait te legjendës së Romës

Mediat italiane, raportojne se ka ndërruar jetë babai i legjendës së Romës, Enzo Totti, 76 vjeç.Mësohet se babai i futbollistit ndërroi jetë në spitalin “Lazzaro Spallanzani” të Romës për shkak të Covid-19.Enzo Totti, përveçse i prekur me Covid-19, vuante edhe nga disa pathologji të tjera, ndërsa ishte shtruar në spital pak ditë më parë.

Ndërkohë që nuk ka munguar as mesazhi i Klubit të Romës, që përmes një postimi në Twitter shkruan:


“Mirupafshim Enzo. Përfaqimet tona shkojnë për Fiorellan, Francescon, Riccardon dhe të gjithë familjen Totti”.

Corriere dello Sport e kujton si tifozin e zjarrtë të Romës, ku djali i tij luante para se të mbyllte karrierën, dhe shpes herë u jepte lojtarëve pica dhe ushqime të tjera për ti mbajtur ata në formë të mirë kundër kundërshtarëve.

Kohët e fundit ia dedikoi nipërve dhe mbesave, Cristian, Chanel dhe Isabel.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.