Ndeshje teke/Ndryshon formati i Kupës së Shqipërisë

Futbolli në Shqipëri rifillon aktivitetin normal.

Ndryshime radikale në Kupën e Shqipërisë. Turet e parashikuara për t’u luajtur me sistem vajtje-ardhje do të zhvillohen me ndeshje teke. Pra, turi i parë, turi i dytë, çerekfinalja dhe deri në finale, ky kompeticion do të jetë me ndeshje teke.

Kompeticioni i Kupes se Shqipërisë do të startoje të dielën në orën 13:30.

Liga Profesioniste u ra dakord që të fillojë ditën e mërkurë, 4 nëntor.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: