Kupa e Republikës/ Skenderbeu bën paqe në Ballsh,Dinamo fiton derbin e parë me Tiranën

Bylis dhe Skënderbeu kanë barazuar 1-1 në Ballsh mes polemikave. Golit të Hadrojt në startin e sfidës iu përgjigj Moraesh pak minuta para fundit, por ajo që acaroi ballshiotët ishte një episod në fund të sfidës ku pretendonin për penallti në favor të Qardakut, me presidentin Kapllanaj i cili ka hyrë në fushë për të shprehur pakënaqësinë e tij ndaj gjyqtarit.


Ndersa Tirana ka pësuar humbjen e parë sezonale në turin e dytë të Kupës së Shqipërisë. Pas 7 ndeshjeve në kampionat dhe 2 në turin e parë të kupës, bardheblutë mposhten. Është Dinamo që e mund 2-0 në derbin e parë dhe Blutë kanë shansin të avancojnë. Të dy golat u shënuan në pjesën e parë. Në 25’ ka penallti për Dinamon. Behiratçe nuk ndal dot Skukën dhe Bekaj del për të ndalur sulmuesin duke gjetur këmbët e sulmuesit. Gjuan Ibraimi nga pika e bardhë dhe nuk gabon, 1-0 për Dinamon. Në 39’ vjen supergoli i Skukës.

REZULTATET

BYLIS 1-1 SKËNDERBEU

Hadroj 1′ / Moraesh 84′

DINAMO-TIRANA 2-0
26′ (p) Ibraimi, 38′ Skuka

KORABI 0-1 TEUTA

L. Vila 43′


BESËLIDHJA 0-1 PARTIZANI

S. Zhunior 8′ (p)

POGRADECI 0-2 VLLAZNIA

Hoxhaj 2’, Mustedanagiç 73′

EGNATIA 3-1 KUKËSI

Imeri 3′, Pedro Kabral 37′, 65′ / Puntus 67′

FLAMURTARI 0-0 KASTRIOTI

TOMORI 0-1 LAÇI

Ademi 32′