Aksident hekurudhor në Athinë, makineria përplaset me trenin, humb jetën një person (VIDEO)

Një aksident hekurudhor ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Agios Nikolaos, Greqi. Mediat fqinje raportojnë se një makineri e pastrimit është përplasur me trenin në stacion. Një punëtor 41-vjeçar ka humbur jetën dhe dy janë plagosur. Aksidenti ka ndodhur në stacionin ISAP në Agios Nikolaos, si pasojë e një defekti në një makineri të përdorur nga një kompani austriake për punime të specializuara smerilimi. Makina speciale ishte nisur nga Kifisia dhe kishte shfaqur dëmtime në frena, për pasojë filloi të lëvizte në mënyrë të pakontrolluar para se të përplasej përfundimisht me një vagon.Punëtorët para përplasjes u detyruan të hidheshin.