Tronditet Athina/ Atentat 50 vjeçarit shqiptar ,persona të armatosur e qëllojnë nga makina…

Atentat ndaj një 50-vjeçari shqiptar në Greqi. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Koropi, Greqi. Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me armë ndaj 50-vjeçarit shqiptar nga një makinë ngjyrë argjendi. Shqiptari ndodhej jashtë një zyre të Qendrës së Shërbimit të Qytetarëve. Nga plumbat ai ka mbetur i plagosur në këmbë dhe është transportuar me urgjencë drejt spitalit. Policia, supozon se goditja ka qenë paralajmërim ku mendohet se ka dashur t’i japë një “mësim” të plagosurit. Kryetari i Bashkisë se Koropit, Dimitris Kiusis, tha për mediat se ‘bëhet fjalë për perplasje mes shqiptarësh të komunitetit rom për kontrollin e trafikut të drogës në zonë’.