Dhimbje dhe trishtim/ Trupi i Mateos i kthehet familjes, vogëlushi vishet me kostum, zia pllakos mbi arkëmortin e bardhë

Trupi i pajetë i vogëlushit Mateo Vasiu i është kthyer mbrëmjen e djeshme familjarëve të tij. 8 vjeçari që u rrëmbye dhe u vra barbarisht nga fqinji i tij, kishte dalë për të luajtur në rrugën përballë shtëpisë, për të mos u kthyer më. Në orën 21.30, ekspertët kriminalistë mbaruan ekzaminimet e trupit të Mateos dhe punonjësit e funeralit në prani të të afërmve u nisën drejt banesës në Grecalli, shkruan newsbomb.al. Trupi i vogëlushit me kokën e masakruar u vesh me një kostum sportiv gri, ndërsa dhimbja e zia rrethoi arkëmortin e bardhë .

Një nga hallat, Arta, ishte aty duke kujtuar me pikëllim se gjithë ditën kishin qenë si të këputur kur nëna e vogëlushit, Flora, i kish telefonuar për ta pyetur mos ishte nga tokat me Mateon.